GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 8293242
*
nr 829 3242
Porslin
4 delar, Gefle, höjd: 19 + , längd: 27 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2013
kl 18:56:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 08:57:00
1
100 kr
27/5 15:41:25
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin svensk keramik svenska keramiker
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02
-
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30
*
Porslin
nr 829 3242
Porslin
4 delar, Gefle, höjd: 19 + , längd: 27 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/5 08:57:00 | 1 | 100 kr |
27/5 15:41:25 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin svensk keramik svenska keramiker
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02 -
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30